NAPIS KONKURS

Drodzy Rodzice, opiekunowie i nauczyciele, ogłaszamy konkurs plastyczny:

„DZIECI ŚWIATA”

Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w przedszkolnym konkursie plastycznym „Dzieci Świata”.

Stwórzcie obrazy  swoich przyjaciół i rówieśników z różnych zakątków Ziemi! Podzielcie się z nami swoimi wyobrażeniami dzieci, które żyją na innym kontynencie, w innej kulturze czy w innym kraju. Na Wasze  prace czekamy do 28 maja 2021r.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie  jest wykonanie pracy plastycznej  z zastosowaniem dowolnej techniki plastycznej( kredki, farby, wydzieranka, wklejanka, kolaż itp.), praca może mieć różną wielkość i kształt.

Regulamin Konkursu Plastycznego   „Dzieci  Świata”

• Organizator:

Przedszkole Nr 136 „Mały Sportowiec” we Wrocławiu

• Terminarz konkursu:
  •  17.05-28.05.2021 r.
  • 05.2021 rozstrzygnięcie konkursu
  • Wręczenie dyplomów i nagród w drugiej połowie czerwca

• Cel konkursu:

-kształtowanie szacunku i życzliwości do dzieci z różnych stron świata

-rozwijanie poczucia akceptacji siebie i swoich kolegów

-rozwijanie wrażliwości na to, co w życiu piękne, różnorodne i odmienne: nacja, rasa,kultura,tradycja

-rozwijanie tolerancji wśród dzieci

– rozwijanie ekspresji twórczej, kreatywności oraz umiejetności plastyczno-technicznych.

• Format i technika wykonania dowolna
  • Każda praca ma zawierać metryczkę ( imię i nazwisko dziecka, wiek, nazwa grupy)
  • Kategorie konkursowe:
  • dzieci młodsze 3, 4- latki
  • dzieci starsze 5,6 –latki
  • Kryteria oceny prac:
  • samodzielność prac
  • zachowanie tematu konkursu
  • pomysłowość, wykorzystanie różnych materiałów
  • estetyka
  • Nagrody:
  • Organizator przewiduje nagrody rzeczowe oraz dyplomy . Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie przedszkolnej w dniu 1 czerwca, podczas obchodów  Dzień Dziecka.
  • Wręczenie nagród nastąpi w innym dniu w drugiej połowie czerwca 2021 r.

• Postanowienia końcowe:

– prace zostaną ocenione przez powołaną komisję konkursową

Organizatorzy konkursu