Pierwszy miesiąc pracy za nami. Dla wielu dzieci był to czas poznawania siebie nawzajem, swoich Pań, sal. „Weterani” po długiej przerwie z utęsknieniem wrócili do codziennego rozrabiania z kolegami. Niektóre grupy zostały z tymi samymi Paniami w innych grupach to i owo się zmieniło. Jedna rzecz natomiast pozostała niezmienna – czas w przedszkolu to nie tylko czas dobrej zabawy, ale przede wszystkim nauki przez zabawę. Mimo ograniczonych możliwości w związku z nadal panującą pandemią staramy się, aby dzieci spędzały czas w sposób kreatywny i twórczy utrwalając kluczową wiedzę jak również rozwijając swoje kompetencje i poszerzając zakres swoich umiejętności. We wrześniu każda z grup poruszyła kilka kluczowych tematów na różnym poziomie. Zaczynając od zajęć integracyjnych przez wprowadzenie w świat liter zapoznając dzieci z elementami metody odimiennej dr Ireny Majchrzak. W kolejnym tygodniu każda z grup realizowała temat ” Bezpieczna droga do przedszkola” Były grupy, które poznawały sygnalizację świetlną inne utrwalały znaczenie podstawowych znaków drogowych. Dwie z grup poszły nawet na spacer na pobliskie skrzyżowanie, aby „na żywo” obserwować ruch uliczny. Dzieci projektowały również swoje wymarzone samochody. W kolejnych tygodniach wchodziliśmy powoli w tematykę jesienną. Zaczynając od pierwszych oznak jesieni, przez zwierzątka i ich zachowania podczas zmieniających się pór roku, aż po dary jesieni, które niektóre z grup omawiają jeszcze w tym tygodniu. Wykorzystując dary przyrody dzieci wykonywały takie prace jak „kasztanowe ludziki” oraz ” ziarnistą mandale”  Oczywiście we wrześniu nie ominęły nas też dwa ważne święta. Dzień przedszkolaka z zawodami sportowymi oraz dzień chłopaka, w który to chłopcy dostawali medale pięknie zdobione przez ich koleżanki. Serdecznie zapraszamy do naszej galerii, w której znajdziecie kilka zdjęć z minionego miesiąca.