Kochani Rodzice!

W obecnej sytuacji bardzo brakuje nam spotkań rodzinnych, a czas z rodziną jest niezmiernie ważny. Szczególnie teraz, gdy nie ma możliwości odwiedzić dziadków i innych bliskich doceniamy jak ważne są wspólne chwile i wspomnienia, które się nimi wiążą. Proponujemy pokazać dzieciom w jaki sposób można pielęgnować wspomnienia. Proponujemy stworzenie pamiętnika. Jest to zadanie niezwykle kreatywne, ponieważ dzieci wraz z Wami są redaktorami. Dzieci  będą mogły pokazać swój pamiętnik dziadkom, wujkom, koleżankom i kolegom, opowiadając o tym co robiły, gdy nie można było wychodzić z domu. To Wy decydujecie o tym, ja będzie zawartość pamiętnika. Mamy kilka propozycji co można w nim zamieszczać:
– notatki na temat tego  co ciekawego wydarzyło się w kolejnym dniu
-rysunki z bohaterami bajek, które czytają danego dnia rodzice,
– bohaterowie/wydarzenia obejrzanych filmów.
-przepisy dań, które dzieci przygotowują razem z Wami
-prace plastyczne namalowane przez dzieci czy wykonane wspólnie
– zapisać w nim również teksty nowych lub ulubionych piosenek dla dzieci, które dzieci śpiewają wspólnie z Wami.
– lista zakupów
-przypomnienie,aby zadzwonić do bliskich

Jest to zadanie dla chętnych. po powrocie do przedszkola stworzymy wystawę pamiętników i będziemy oglądać je w grupach. To frajda a zarazem forma radzenia sobie z obecną sytuacją.