Jak wspierać dziecko?

Tematy związane ze zwierzętami zazwyczaj wywołują radość u przedszkolaków. Dzieci uwielbiają głaskać zwierzęta, bawić się z nimi, karmić je. Wszystkie te rzeczy są oczywiście bardzo przyjemne. Dorośli często patrzą na ujemne strony posiadania zwierząt- bałagan, dodatkowe obowiązki, dodatkowe koszty, czasami zniszczenia. Podjęcie decyzji o zakupie bądź przygarnięciu jakiegoś zwierzątka do domu nie jest łatwe. Jeśli jednak dziecko nie ma w domu pupila, dzięki któremu uczy się obowiązkowości, to może warto od czasu do czasu wybrać się do schroniska dla zwierząt z jakimiś darami lub odwiedzić kogoś, kto ma zwierzę domowe. Z pewnością maluch będzie zachwycony.

DRODZY RODZICE!

Obecność w domu zwierzęcia sprzyja rozwojowi emocjonalnemu i społecznemu pociechy. Dzieci wchodzą w bliskie relacje ze zwierzętami, przywiązują się do nich, uczą się troszczyć o nie. Dowiadują się, że zwierzęta też mają swoje potrzeby, które trzeba zaspokoić, że podobnie jak ludzie odczuwają ból.

W związku z tym przesyłamy kolejny bardzo obszerny zestaw zabaw i zadań dotyczący właśnie domowych pupili. Zestaw jest podzielony na kilka „pod-tematów” dotyczących różnych zwierząt domowych. Można go pobrać z zakładki dokumenty lub klikając w link:PROPOZYCJA ZADAŃ I ZABAW- ZESTAW 5

Zapraszamy do pobrania i podkreślamy, że jest to jedynie propozycja 🙂