Kochane Przedszkolaki!

Autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać, wystarczy zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy.

2 kwietnia jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Symbolem tego ważnego dnia jest kolor niebieski. Kolor ten daje osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie. Każdy może wyrazić dla nich swoją solidarność, sympatię i wsparcie poprzez ubranie się na niebiesko i narysowanie czegoś w tych barwach.

oraz „Jedno pytanie, które zmieni twoje myślenie”, które objaśniają czym jest autyzm oraz uczą tolerancji i zrozumienia wobec różnych ludzi i ich postaw.

Przesyłamy Wam również piękne opowiadanie „Czarodziejka”, które w przystępny i zrozumiały sposób wprowadzi Was w świat dziecka z autyzmem, pomoże poznać i zaakceptować inność.

Czarodziejka-Bajki bez ograniczeń

Pomyślcie w tym szczególnym dniu o dzieciach autystycznych.