W związku ze zdobyciem nagrody Nobla przez Olgę Tokarczuk, 10.12 ogłoszony został Dzień Czytelnictwa. Tego dnia w każdej grupie nauczyciele oraz zaproszeni goście czytali dzieciom swoje ulubione bajki i opowieści. Do grypy Małych Kolarzy przyszli absolwenci naszego przedszkola, a  w grupie Sportowych Duszków i Akrobatów czytała jedna z babć naszych dzieciaczków. Nasze przedszkolaki uwielbiają słuchać różnych opowieści, dlatego mimo przeczytania kilku prosiły o kolejne. Dodatkowo dzieci przygotowały różne prace plastyczne na podstawie wysłuchanych opowieści i tak np. grupa Akrobatów po wysłuchaniu najróżniejszych opowieści i dinozaurach przygotowała „Drzewko latających Dinusiów” 🙂 Inicjatywa bardzo się wszystkim podobała.