19 września grupa Akrobatów zwiedziła wrocławski Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Wygrywając akcje Rowerowy Maj otrzymała nagrodę w postaci wycieczki do POSZOK’a. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne z EkoJankiem o segregacji baterii oraz recyklingu plastiku. Poznały całą historię jak z butelki powstaje polarowa czapeczka. Przypomniały sobie do jakiego pojemnika wrzuca się poszczególne odpady. Następnie nasze maluchy obejrzały eksponaty z muzeum takie jak walkman, pralka Frania , telewizory i wiele wiele innych. Po zwiedzaniu muzeum dzieci poszły na spacer ścieżka edukacyjna po PSZOK’u odkrywając miejsca, w których mieszkają zużyte maszyny, materace oraz poznając co może powstać np. z opony, gdzie na końcu poznały Krasnala Recykliusza. Na koniec cała grupa otrzymała upominki. Dzieci zostały również zaproszone 6 października dzień otwarty POSZOK’a, podczas którego będzie wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin, nagrody, zabawy oraz zdrowy poczęstunek.

Mamy nadzieję, że po takiej wycieczce coraz więcej osób zacznie segregować śmieci, a wszystkich zainteresowanych segregacją, recyklingiem i edukacyjnymi filmami PSZOK zaprasza na swoją stronę:)